- 2015 -

Norgesmestere:

29 ekvipasjer fordelt på 6 vektklasser deltok på det nasjonale mesterskapet 2015.

Et ganske høyt nivå fra årets deltagere, men akkurat under nivået fra NM 2014. Det ble uansett satt flere personlige rekorder, og mange ferske hunder satte standarden for neste års nasjonale sesong i NWPC regi.

 

-15

Camilla Arnecke & Ronja

774 kg - 63,97 p4p

 

-20

Glenn Eek & Orion

1008 kg - 62,22 p4p

 

-30

Alexander Aulisether & Pia

1338 kg - 49,19 p4p

 

-37

Alexander Aulisether & Beinet

1305 kg - 37,07 p4p

 

-44

Alexander Aulisether & Storm

1605 kg - 39,73 p4p

 

+51

Thomas Seiersten & Ivan

1545 kg - 26,32 p4p

 

 

 

For alle resultater, trykk HER.

Norske ekvipasjer på Europamesterskapet:

En rekordstor og fantastisk gjeng fra Norge tok turen til SWBA Gøteborg hvor EM 2015 ble arrangert. Det ble et fantastisk EM for Norge nok en gang.

 

-15

1. plass: Hilde Andresen & Athene

6. plass: Hilde Andresen & Capella

7. plass: Cecilie Sæther & Theia

8. plass: Willy Bunes & Jenny

9. plass: Beate Aase Karlsen & Tutta

10. plass: Camilla Arnecke & Ronja

11. plass: Tone Mathisen & Embla

12. plass: Ronny Johansen & Akiva

 

-20

2. plass: Glenn A.Eek & Orion

5. plass: Anders Haga & Casper

8. plass: Hilde Andresen & Lacky

9. plass: Rudi Haraldsen & Spike

10. plass: Tone Mathisen & Ivo

12. plass: Ronny Johansen & Uno

13.plass: Line Marie Kirchner & Leo

 

-30

1. plass: Linn Bakken Hansen & Sushi

2.plass: Alexander Aulisether & Pia

5.plass: Gøran Halvorsen & Alaska

7.plass: Gøran Halvorsen & Nirvana

 

-37

1.plass: Alexander Aulisether & Beinet

2.plass: Thomas W. Holmedal & Hera

6.plass: Kine Bergmann & Diesel

 

-44

1.plass: Alexander Aulisether & Storm

4.plass: Gøran Halvorsen & Birk

 

-51

1.plass: Thomas Seiersten & Bill

 

+51

1.plass: Thomas Seiersten & Ivan

Nasjonale poengvinnere:

 

-10

Anette Ingebrigtsen & Maximilliam

 

-15

Willy Bunes & Jenny

 

-20

Glenn A. Eek & Orion

 

-25

Gøran Halvorsen & Alaska

 

-30

Vibeke Lothe & Brage

 

-37

Gøran Halvorsen & Knik

 

-44

Gøran Halvorsen & Birk

 

+51

Thomas Seiersten & Ivan

NorgesCupen

 

-10

1. Anette Ingebrigtsen & Maximilliam

2. Alexander Aulisether & Fly

3. Tone B. Nilsen & Hanako

 

-15

1. Willy Bunes & Jenny

2. Hilde Andresen & Athene

3. Camilla Arnecke & Ronja

 

-20

1. Glenn A. Eek & Orion

2. Ronny Johansen & Uno

3. Tone Mathiesen & Ivo

 

-30

1. Gøran Halvorsen & Alaska

2. Gøran Halvorsen & Ynwa

3. Camilla S. Stornes & Mister

 

-30

1. Gøran Halvorsen & Alaska

2. Alexander Aulisether & Pia

3. Vibeke Lothe & Brage

 

-37

1. Gøran Halvorsen & Knik

2. Thomas W. Holmedal & Hera

3. Kine Bergmann Andersen & Diesel

 

-44

1. Gøran Halvorsen & Birk

2. Alexander Aulisether & Storm

3. Anna-Karin Larsson & Bill

 

+51

1. Thomas Seiersten & Ivan

 

Årets nybegynner - Lettvekt:

Camilla Arnecke & Ronja

 

Årets nybegynner - Tungvekt:

Anna-Karin Larsson & Bill